EPIC4 Manual


DCC

Direct Client to Client służy głównie do połączeń CHAT oraz transferu plików. Aczkolwiek można rónież obsługieać połączenia z innymi hostami np do robienia clonów, FTP, WWW (o ile ktoś potrafi?) zrobionych za pomocą $connect() Połącenie DCC obywa się bez udziału IRC serverów, zatem nie ma lagów itd. Tylko inicjacja oraz ewentualne odrzucenia połączeń wykorzystują CTCP.
Jeżeli ktoś ma komputer za ogniomórkiem (lub, jak kto woli firewallem), może mieć kłopoty z używaniem SEND czy CHAT: request można wysłać, ale jeżeli druga osoba to odbierze, to się jej client zawiesi na jakiś czas. Czyli nic miłego w sumie.

UWAGA: Komunikacja DCC odbywa się bez udziału IRC serverów. Dlatego nie jest możliwe używanie takich funkcji jak np. $userhost() czy $mychannels() (oraz wielu innych funkcji typu client info) Jedyną możliwością uzyskania user@host jest zapisanie go gdy to my oferujemy jaieś połaczenie komuś lub wyłapanie go i zapisanie z ON dcc_request, gdy to ktoś nam oferuje połączenie DCC. Innych możliwości nie ma i należy o tym pamiętać.

Lista poleceń DCC


Zobacz także: ON dcc_connect, ON dcc_list, ON dcc_lost, ON dcc_offer, ON dcc_raw, ON dcc_request
Poprzedni Paragraf Home Następny Paragraf